ЗРАЗКОВИЙ ХОРЕОГРАФІЧНИЙ АНСАМБЛЬ «АРАБЕСК»

(керівник Оксана Лисиця)

Хореографічний ансамбль «Арабеск» під керівництвом Оксани Анатоліївни Лисиці засновано у 1997 році. Метою його створення було свідоме, ідеальне прагнення педагога розкрити вихованцям дивовижне естетичне явище – танець, забезпечивши у процесі навчання хореографії розвиток здібностей, формування внутрішньої культури, характеру та прагнення об’єднатися в одне творче коло. Для досягнення даної мети педагогом Лисицею О. А. було поєднано засоби музичного, пластичного, спортивно-фізичного, естетичного й художньо-естетичного розвитку, що й визначило ціну успіху: і педагог, і вихованці, і колектив НБДЮ мають загартоване в праці і натхненне творчою наснагою стабільне об’єднання дитячих і юнацьких сердець, які живуть хореографією і для неї./Files/images/DSC02009.JPG

В ансамблі «Арабеск» займаються діти, учнівська та студентська молодь віком від 6 до 22 років, всього 90 учасників.

«Арабеск» – це велика і велична дорога душі до прекрасного. Розпочинається вона завжди з бесіди про історію танцю, з легенди чи розповіді, порівняння, аналізу, тобто з того, що дає можливість викликати інтерес, невимушено залучити до нелегкого процесу навчання, утримувати увагу та задовольняти допитливість. Ця дорога приводить учасників ансамблю в танцювальне мистецтво, яке завдяки педагогу, стає для них відкритим світом щирого переживання, поєднанням музичного твору й творення фізичної краси руху тіла у танці. Важливо, що жоден учасник ансамблю не губиться у тому великому світі. Навпаки, незважаючи на вікову категорію, своєю індивідуальністю, неповторністю старанно будує творчу кар’єру «Арабеска», що є головним критерієм діяльності колективу.

Будні колективу наповнені цікавими ідеями, самовдосконаленням. Цій справі підкорюються діючі і перспективні плани та репертуари ансамблю. Напрямки роботи колективу, його конкретні завдання, вибір методів і прийомів навчання визначаються за індивідуальним складом і підготовленістю вихованців та спрямовані на досягнення в конкурентоспроможності, яка з кожним роком зростає в хореографічному світі./Files/images/IMG_7221.jpg

«Арабеск» швидко опановує нестандартні програми навчання та проводить значну роботу з популяризації танцю. Інструментом механізму творчості колективу є мислення, уява, емпатія вихованців. Орієнтиром ансамблю є сучасні танцювальні стилі. Всі постановки жанрово, тематично й сюжетно різноманітні, відзначаються багатством локальних особливостей. Хореографічні образи, створені «Арабеском», такі ж натхненні, як і самі учасники ансамблю. Цінним явищем у творчості колективу є інтенсивний розвиток народно-сценічного танцю, що забезпечує продовження національних надбань у хореографії: «Подоляночка», «Варенички», «Поліська полька», «Гончарики», «Гуцулка», «Ліричний дівочий» тощо.

В ансамблі «Арабеск» сформовано високі етичні норми поведінки. Витримка, бездоганна ввічливість, почуття міри, простота, скромність, увага, уважність до оточуючих, їхнього настрою, доброзичливість, привітність – у такій атмосфері плескаються носії танцювального мистецтва. Помічниками у створенні цього затишку є батьки учасників ансамблю, які всіляко сприяють самовираженню творчого колективу, підтримуючи його імідж і пропагуючи його культуру.

Осердям ансамблю є обдаровані діти та молодь. Як маленькі, так і дорослі «зірки» «Арабеска» гідно прикрашають і збагачують його творче сузір’я.

Прагнення до танцю в кожному з вихованців закладене природою, а прагнення «Арабеска» до нових висот закладене в його духовній суті. Звідси й висока активність і творчі злети ансамблю, знаного і в Ніжині і далеко за його межами.

Плідна діяльність хореографічного ансамблю щедро відзначена владою різних рівнів. Його участь у місцевих заходах (державних, традиційних місцевих, релігійних святах, ярмаркових, молодіжних дійствах) свідчить про активну життєву позицію учасників ансамблю, що впливає на формування громадянської свідомості та відповідальності підростаючого покоління.

«Арабеск» зайняв велику кількість призових місць у Всеукраїнських та Міжнародних конкурсах та фестивалях: «Молоді таланти Придесення», «Голосіївська весна», «Барви осені», «Зоряний олімп», «Містерія DANCE». Ансамбль „Арабеск” у обласному проекті „Я – майбутнє” (м. Чернігів) серед вихованців позашкільних закладів зайняв І місце. Ансамбль танцю „Арабеск” – неодноразовий лауреат обласного огляду-конкурсу «Чисті роси», дипломант Міжнародного конкурсу «Мистецькі барви» (м. Прилуки), дипломант Міжнародного фестивалю «Поліське коло» (м. Чернігів), переможець обласного фестивалю «Квітневі викрутаси» (м. Ніжин), призер Міжнародного фестивалю «Слов’янський венець» (Болгарія). У 2011 році ансамблю присвоєно звання «Зразковий»./Files/images/1.jpg

Висока виконавська майстерність, яскравий акторський талант юних артистів, художня довершеність кожного танцю, барвиста палітра костюмів та багатство музичного супроводу – ось складові успіху ансамблю «Арабеск», який несе насолоду і радість людям вже 15 років, а для самих учасників дає можливість реалізувати внутрішню потребу.

Сучасний динамічний світ потребує творчості людини, яка є найбільшою цінністю у цивілізованому суспільстві. Хореографічний ансамбль «Арабеск» є яскравою відповіддю на запити українського суспільства, якому так не необхідні нові духовні сили. Діяльність «Арабеска» є актуальним підтвердженням відомої істини: лише розвиток загальних, спеціальних та індивідуальних здібностей вихованців у процесі творчої діяльності дає великі позитивні результати, а отже є зразком для інших.

Докладніше інформацію про зразковий хореографічний ансамбль "Арабеск" можна дізнатися на персональному сайті колективу http://arabesknbdu.at.ua/.

Кiлькiсть переглядiв: 706

Коментарi

  • Michaelsede

    2015-11-25 05:08:05

    [url=http://pro-77.ru/catalog/kompyutery/moschnye_igrovye_kompyutery/]мощный игровой компьютер 2014 купить в москве[/url] Приобрести компьютер сейчас становится и легко, и трудно сразу. Легко, так как в магазинах всегда имеется богатый выбор, есть ПК от различных брендов, среди такого ассортимента можно подобрать товары и по невысоким ценам. Тяжело, так как рынок идет вперед и предлагает разнообразные нюансы в работе ПК, потому перед приобретением сразу необходимо определиться, для какой цели необходим...

  • Kim

    2013-08-13 17:58:41

    Well done to think of sohtnmieg like that...