Гурток «Фітодизайн»

керівник Лариса Борисівна Петренко

Особливе місце серед творчих об’єднань Ніжинського Будинку дітей та юнацтва посідає гурток «Фітодизайн», під керівництвом Заслуженого вчителя України Лариси Борисівни Петренко, заснований у НБДЮ 2007 року. Програма гуртка «Фітодизайн» є практичним втіленням новаторських шукань провідного ніжинського педагога у позашкільній освітньо-виховній діяльності. Створенню цього гуртка сприяло прагнення Петренко Л. Б. дослідити вплив на розвиток особистості дитини декоративно-прикладної та дизайнерської діяльності, основаної на вивченні й інноваційній інтерпретації давньоукраїнських народних промислів.

/Files/images/P5180011.JPG

Адміністрація та педагогічний колектив повністю підтримує свідоме бажання педагога розкрити вихованцям дивовижне естетичне явище – декоративно-прикладне мистецтво, забезпечивши у процесі навчання розвиток образотворчих здібностей, формування внутрішньої культури й креативних поглядів на світ, прагнення об’єднатися в спільний колектив однодумців-творців. Для досягнення даної мети педагогом Петренко Л. Б. було поєднано засоби образотворчого, дизайнерського, етичного й художньо-естетичного розвитку, що й визначило ціну успіху: і педагог, і вихованці, і колектив НБДЮ мають загартоване в праці й натхненне творчою наснагою стабільне об’єднання дитячих сердець, які живуть декоративно-прикладним мистецтвом і для нього.

Гурток «Фітодизайн», у якому займаються діти від 6 до 16 років, це – велика й велична дорога душі до прекрасного. Розпочинається вона завжди з бесіди про історію народних промислів, з легенди чи розповіді про образотворчість, порівняння, аналізу, тобто з того, що дає можливість викликати інтерес, невимушено залучити до нелегкого процесу навчання, утримувати увагу, задовольняти допитливість. Ця дорога приводить юних майстрів до образотворчого мистецтва, яке завдяки педагогу стає для них відкритим світом щирого переживання, креативного мислення й творенням умілих рук, поєднаних у роботі над таїною виробу. Важливо, що жоден вихованець не губиться у тому великому світі творення. Навпаки, незважаючи на вікову категорію, своєю індивідуальністю, неповторністю кожен старанно будує творчу кар’єру гуртка, що є головним критерієм діяльності колективу.

Будні гуртківців наповнені цікавими ідеями, самовдосконаленням. Цій справі підпорядковуються діючі й перспективні плани та конкурсно-виставкова діяльність колективу. Напрямки роботи гуртка, його конкретні завдання, вибір методів і прийомів навчання визначаються за індивідуальним складом і підготовленістю вихованців та спрямовані на досягнення в конкурентоспроможності, яка з кожним роком зростає в декоративно-прикладному світі./Files/images/СИНЯК ВЛІНА, ДІДЕНКО ІГОР м. НІЖИН.JPG

Вихованці гуртка швидко опановують нестандартні програми навчання, проводять значну роботу з популяризації декоративно-прикладного мистецтва. Інструментом механізму творчості колективу є мислення, уява, емпатія юних майстрів. Орієнтир гуртка – основи народних промислів України та їх сучасна інтерпретація. Всі композиції жанрово, тематично й сюжетно різноманітні, відзначаються багатством локальних особливостей. Композиційні образи, створені дітьми, такі ж натхненні, як і самі гуртківці. Цінним явищем у творчості колективу є інтенсивний розвиток народного начала, що забезпечує продовження національних надбань у образотворчому мистецтві: робота з берестяним лубом, виготовлення ляльок-мотанок, фігурок-оберегів із соломи й кукурудзиння, тістопластика тощо.

У гуртку «Фітодизайн» сформовані високі етичні норми поведінки. Витримка, бездоганна ввічливість, почуття міри, простота, скромність, увага, уважність до оточуючих, їхнього настрою, доброзичливість, привітність, уміння прийти на допомогу в разі першої ж необхідності – у такій атмосфері плекаються носії декоративно-прикладного, дизайнерського мистецтва. Помічниками у створенні цього затишку є батьки гуртківців, які всіляко сприяють самовираженню творчого колективу, підтримуючи його імідж і пропагуючи його культуру.

Осердям гуртка є обдаровані діти. Як маленькі, так і доросліші «зірочки» гідно прикрашають і збагачують його творче сузір’я.

/Files/images/Изображение 070.jpg

Прагнення до творення в кожному з вихованців закладене природою, а прагнення колективу до нових висот нуртується в його духовній суті. Звідси й висока активність, і творчі злети колективу, знаного як у Ніжині, так і далеко за його межами.

Плідна діяльність гуртка «Фітодизайн» щедро відзначена владою різних рангів. Участь гуртківців у різнорівневих заходах (державних, традиційних місцевих, релігійних святах, ярмаркових, молодіжних дійствах) свідчить про активну життєву позицію учасників колективу, що впливає на формування громадянської свідомості й відповідальності підростаючого покоління.

Вихованці гуртка та їх керівник мають велику кількість нагород за перемоги у всеукраїнських і міжнародних конкурсах, виставках, фестивалях: «Страна мастеров» (м. Москва), «Країна майстерності», «Перлини Придесення», «Перлини рідної Сіверщини», «Український сувенір», «Птах-поет», «Природа очима дітей», «Податки очима дітей» тощо.

Удруге поспіль (2011, 2012 рр.) молоді таланти стають лауреатами найпрестижнішого національного конкурсу «Обдаровані діти України», який проходить під патронатом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, Інституту обдарованої дитини Національної академії педагогічних наук України, Національної академії наук України, Національного центру «Мала академія наук України».

Висока виконавська майстерність, яскравий талант юних дизайнерів, художня довершеність кожної композиції, барвиста палітра кольорів та багатство креативної думки – ось складові успіху гуртка «Фітодизайн», який несе насолоду і радість оточуючим, а для самих учасників дає можливість кожному реалізуватися, розкритися, стати Особистістю.

Сучасний динамічний світ потребує творчої Людини, яка вважається найбільшою цінністю в цивілізованому суспільстві. Гурток «Фітодизайн» є яскравою відповіддю на запити української держави, якій так необхідні нові духовні сили. Діяльність даного гуртка – актуальне підтвердження відомої істини: лише розвиток загальних, спеціальних та індивідуальних здібностей вихованців у процесі творчої діяльності дає великі позитивні результати, а отже є зразком для інших.

Кiлькiсть переглядiв: 560

Коментарi

 • Aben

  2013-09-03 04:05:29

  Whoa, things just got a whole lot earesi. http://sfxhgfj.com [url=http://mjzmiiop.com]mjzmiiop[/url] [link=http://wbqdtb.com]wbqdtb[/link]...

 • Boitumelo

  2013-08-27 00:05:13

  I can't beevlie I've been going for years without knowing that....

 • Chantal

  2013-08-15 09:52:59

  That's an expert answer to an inrinestetg question http://leocshdivyv.com [url=http://cfwkmidzp.com]cfwkmidzp[/url] [link=http://yvhdwlegsrf.com]yvhdwlegsrf[/link]...

 • Vicente

  2013-08-14 10:45:13

  Th'tas the best answer of all time! JMHO...