• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Світ дитячої творчості

«Кожна дитина – таланту перлина»

Діти – це майбутнє будь-якого нації, кожної країни. Бо саме з них починається ВСЕ НА СВІТІ!

Сьогодні, як і в інші епохи, ми захоплюємось творчими, обдарованими, талановитими особистостями, особливо дітьми. Мабуть, кожному з нас приходилось бачити маленького скрипаля, який насилу перебирає дитячими пальчиками тугі струни інструмента, юного художника, який своїм поглядом ладен охопити весь світ і змалювати його неземними фарбами, або чути божественний голос юної особистості, що з такою любов’ю передає нам усі звуки мелодій світу...

Упродовж життя дитина постійно відкриває для себе щось нове та цікаве, а тому потрібно робити все, щоб допомогти їй знайти у собі талант, розкрити та зберегти його. І тому головна задача дорослих – допомогти дитині знайти себе. Кожний освітній заклад намагається створити усі необхідні умови для розкриття творчого потенціалу дітей. Одним із таких навчальних закладів у нашому місті, який плекає таланти, є Ніжинський будинок дітей та юнацтва. Кожного року у НБДЮ отримують позашкільну освіту та мають можливість змістовно та цікаво проводити свій вільний час більш ніж 1000 дітей та підлітків. Їх очікують захоплюючі подорожі у величезний світ мистецтва – світ музики, танцю та театру, декоративно-вжиткового мистецтва, пізнавально-ігрових програм та свят, екскурсій, конкурсів. Ніжинський Будинок дітей та юнацтва, своєрідний острівець Дитинства, чудова країна Мрій, неповторний світ Романтики, життя якого - це служіння дітям, їхнім інтересам та уподобанням, де кожна дитина – таланту перлина.

Промайнув ще один навчальний рік. Прийшов час підводити підсумки та згадати найзначущі моменти з життя НБДЮ. Чим запам’ятається цей рік? Звичайно – перемогами. Кожного року вихованці закладу показують свою майстерність на різноманітних Всеукраїнських та Міжнародних конкурсах, де неодмінно посідають найвищі сходинки. Урожайним на призи вихованців закладу став і цей рік. Творчі колективи НБДЮ поповнили список досягнень новими звершеннями. Так, вихованці зразкового хореографічного ансамблю «Арабеск» під керівництвом Лисиці О.А. стали переможцями у Всеукраїнському хореографічному конкурсі «Твій шанс». Юні танцюристи продемонстрували журі та глядачам яскраві постановки, гарне володіння технікою, які і здобули високе визнання – Диплом ІІІ ступеню. Щойно відзвучали вітальні фанфари переможцям, як знову нова перемога. На цей раз - Гран-прі на Всеукраїнському дитячому вокально-хореографічному фестивалі-конкурсі «Твій Олімп» у м. Києві, де «Арабеск» були визнані найкращим колективом. Взагалі, цей колектив є візитною карткою нашого закладу та дуже відомий у всьому місті. Жодне свято, жодна визначна подія, концерт у місті не проходить без участі хореографічного ансамблю «Арабеск». Демонструючи високу професійну майстерність, юні артисти дарують глядачам гарний настрій, бадьорість та доброту . Завдяки ентузіазму керівника Лисиці О.А., вогнику завзяття і творчості, який палає в їхніх серцях, хореографічний ансамбль і надалі буде прагнути досягти значних вершин, дарувати людям радість, теплоту, свій талант, молодість і артистизм.

Вокальний ансамбль «Віват» - молодий колектив, керівником якого є Крутько Н.В. працює у НБДЮ лише 2 роки, але має вже дуже багато прихильників. Колектив приймає участь у всіх культурних подіях міста, а цьому році, а в цьому році на вокальному конкурсі-фестивалі «Твій Олімп» юні виконавці отримали Дипломи за ІІ та ІІІ місце.

Сильний той, хто може, може той, хто знає, в знаннях сила! Під таким девізом працює гурток юних інтелектуалів «Що? Де? Коли?» кер. Сурков В.М.

Навіть звичні до перемог цього колективу на конкурсах різного рівня, все рівно не можливо не дивуватися до здібності юних розумників кожного разу опинятися вище усіх конкурентів. 2018-2019 навчальний рік для цього гуртка відзначився багатьма подіями, серед яких перемоги у всеукраїнських та міжнародних змаганнях. У копилку досягнень гуртка та керівника можна віднести абсолютну перемогу у Обласному телепроекті серед школярів Чернігівщини «Віват, інтелект!», І місце у Відкритому міжнародному турнірі з інтелектуальних ігор «Рождественская песня» (м. Гомель, Беларусь), І місце у Телевізійній грі для школярів 10-11 класів «Ерудит п’ятірка» (м. Гомель, Белорусь), участь у Молодіжному кубку світу з ігор «Що? Де? Коли?». Попереду ще багато випробувань. І ми бажаємо їм успіхів!

Країною фантазії та творчості – саме так ми називаємо гуртки декоративно-вжиткової творчості. Тут оживає світ образотворчого мистецтва, декоративного розпису, вишивки, дивує свою різноманітністю робота з папером, процвітає мистецтво рукоділля. Відвідуючи ці гуртки діти долучаються до прекрасного, розвивають свої творчі здібності, мають можливість проявити свою неповторність, реалізувати духовний потенціал. А ще у цьому році вихованці гуртка «Творча майстерня» керівником якого є Хоменко Ю.В. стали переможцями у Обласному конкурсі «Славетний геній Придесення» до 120-річчя від дня народження О. Довженка (номінація «Довженківський декор»). Це Кот Катерина І місце, Пономаренко Надія ІІ місце, Сидоренко Анастасія ІІ місце.

Вже доброю традицією стали персональні виставки юних майстринь художнього та декоративного напрямку, які вражають усіх своєю фантазією та опануванням різних важких технік. Кожна нова експозиція – справжнє свято для тих, хто приходить полюбуватися малюнками чи майстерними виробами. Це: виставка «Чудо сови» Пономаренко Надії (гурток Творча майстерня», кер. Хоменко Ю.В.), «Чарівний світ витинанки» Сидоренко Анастасії (гурток Творча майстерня», кер. Хоменко Ю.В.), «На крилах творчості» Золотарьової Сабіни (гурток «Образотворче мистецтво», кер. Хоменко Ю.В.), «Відлуння струн дитячої душі» Авдієнко Аліни (гурток «Образотворче мистецтво», кер. Хоменко Ю.В.), «Новорічний дизайнер» Коровай Юлії (гурток «Сувенірна майстерня, кер. Ярешко О.С.), «Своїми руками творимо дива Моруги Олександри ((гурток «Сувенірна майстерня, кер. Ярешко О.С.), «Шовкова стрічка» Гавій Тетяни (гурток «»Прикладні мистецтва» кер. Коросько Р.В.), «Мандри у країну малювання» Калініченко Анни (гурток «Образотворче мистецтво» кер. Коросько Р.В.). Ці виставки справжня країна чудес.

Говорячи про досягнення наших гуртківців, неможливо не згадати про зразковий художній колектив «Фантазія», керівником якого є Петренко Л.Б. Цей гурток - справжня «фабрика зірок». Неможливо перелічити кількість перемог юних майстрів і цей рік не є виключенням. Павлюченко Мирослава – вихованка гуртка «Фітодизайн» відома далеко за межами нашого міста. В цьому році вона приймала участь у Міжнародному конкурсі дитячого малюнку, присвяченого 90-літтю мистецтва Палеху «Мій Палех», де отримала Диплом за перемогу в номінації «За фантазію та оригінальне бачення світу», Всеукраїнському конкурсі «Новорічна композиція» (НЕНЦ), де зайняла І місце у номінації «Новорічна картина», у Всеукраїнському конкурсі «Мій рід – коріння краю» (м. Київ), де посіла І місце, а Діденко Ігор отримав Диплом «За оригінальність».

Нові зірочки запалали на небосхилі НБДЮ! Це юні обдарування з Школи раннього розвитку дитячої обдарованості «Паростки». Виставка малюнків «Паросточки не нудьгують – вправно пензликом малюють», де свої роботи представили маленькі художники Пархоменко Кароліна, Батицька Іра та Река Саша (гурток «Образотворче мистецтво, кер. Нагорянська Л.В.) вразила усіх відвідувачів виставки. Дивлячись на їх роботи з’являється особливий, життєрадісний настрій і хочеться вірити, що в нашому житті відбуваються дива!

Міський учнівський парламент «Ліга старшокласників» – це найактивніші школярі освітніх закладів нашого міста. У його складі небайдужі, талановиті, ініціативні хлопці та дівчата, які займають активну життєву позицію і готові змінювати на краще життя не тільки у своїх школах, але і в усьому місті. «Ліга старшокласників» реалізує свою діяльність через створення та проведення соціальних, просвітницьких, культурних та інформаційних заходів, акцій, проектів. У цьому році, під керівництвом координатора Тимченко А.В. старшокласники здійснили чимало соціально значущих акцій серед яких: міська акція «Голуб миру» до Дня Миру, флеш-моб реквієм до Дня пам’яті жертв Голодомору та політичних репресій «Запали свічу пам’яті», благодійна акція «Подаруй тепло серця воїну» на підтримку воїнів АТО, участь у загальноміській ході пам’яті Героїв Небесної сотні, благодійна акція «Лідери шкіл – жінкам» у територіальному центрі соціального обслуговування пенсіонерів та непрацездатних громадян, інформаційно-просвітницька акція «Біла ромашка» до Всесвітнього Дня боротьби з туберкульозом разом з волонтерами Червоного хреста. Надовго запам’ятаються жителям міста благодійна акція «Подаруй своє серце людям» до Дня Св. Валентина та соціокультурна акція до свята 8 Березня «Весна починається з жіночої посмішки».

Без пісень не може жити на Землі людина! Ці слова найбільше характеризують юних виконавців, які займають у вокальних гуртках НБДЮ. Вокальний ансамбль «Співаночка» справжній музичний калейдоскоп. Тут панує завжди творча і тепла атмосфера, яка допомагає розкрити таланти юних співаків. Життя тут б’є ключем: концерти, святкові заходи, виступи змінюють один одного, як скельця калейдоскопу. Виступи юних талантів нікого не залишають байдужими. Завжди бурними оплесками зустрічають Олександра Оніщенко, Анну Маханькову, Юлію Пригородову.

Кожного року до БДЮ приходять нові вихованці, а ті, хто тут навчався раніше, на все життя зберігають теплі спогади про яскраві події казкового світу дитинства. Всі вони відкривають для себе світ мистецтва, а позитивна енергетика прекрасного полонить і захоплює їх. Діти стають щасливими, щирими, чуттєвими, мрійними - саме такими, якими і повинні бути. Вони розкривають свої здібності та нахили, адже не талановитих дітей не існує.

Рік дитячої творчості – міцний фундамент для розвитку талановитих дітей

Держава серед всіх інституцій, причетних до плекання творчої особистості, важливе місце відводить системі позашкільної освіти. Протягом своєї більш ніж 95-річної історії позашкілля лишається найбільш творчою освітньою ланкою, доступною для кожної дитини, незалежно від місця проживання, матеріального стану, соціального походження. Тому в центр уваги педагогічних працівників Ніжинського Будинку дітей та юнацтва поставлена проблема розвитку творчої особистості, своєчасного виявлення обдарованих дітей шляхом ранньої і поетапної діагностики, використання засобів, які стимулюють розвиток їхніх творчих потенційних можливостей та базових життєвих компетентностей./Files/images/getImage (3).jpg

Мета проекту "Плекаємо всесвіт дитячої обдарованості" – створити спеціальний психолого-педагогічний простір для інтелектуального й творчого прояву обдарованих дітей, навчити педагогів виявляти, розпізнавати потенційні можливості розвитку дитини в майбутньому, озброїти педагога сучасними формами і методами роботи із обдарованими дітьми. За результатами спільної роботи методичної служби закладу, психолога та педагогів на даний момент в банку даних обдарованих дітей зареєстровано 48 вихованців. Щосеместра кращі вихованці відмічаються грамотами та подарунками, світлини тих, ким пишається заклад, розміщені на стенді «Надія ІІІ тисячоліття».

Підсумком ІІ практичного етапу проекту є значне підвищення рівня професійної підготовленості педагогів, що працюють з обдарованими дітьми: проводяться діагностичні дослідження та моніторингові процедури, на заняттях активно застосовуються інноваційні технології, створюються календарно-тематичні плани індивідуальної роботи, адже компетентнісно-орієнтований підхід до розвитку обдарованості дитини неможливий без індивідуальних форм навчання. /Files/images/Рождественская сказка 1.jpg /Files/images/для сайта.JPG

Результатом впливу акметехнологій на особистість вихованців закладу, гуманістичної орієнтації гуртківців на досягнення успіху є високі показники (41 призове місце) участі 451 гуртківця НБДЮ у 9 міських, 9 обласних, 15 всеукраїнських та 7 міжнародних конкурсах, фестивалях, виставках, серед яких обласний телепроект серед школярів Чернігівщини та Міжнародний чемпіонат з інтелектуальних ігор«Віват, інтелект!» (І місце), Кубок України з гри «Що? Де? Коли?» серед команд старшої групи в м. Ялта (ІІІ місце), регіональний конкурс «Перлини рідної Сіверщини» (І місце), регіональний конкурс дитячого малюнку «Безпечне користування газом у побуті» в м. Чернігів (І місце), Всеукраїнська новорічно-різдвяна виставка-конкурс «Український сувенір» (м. Чернігів, Київ), Всеукраїнський фестиваль-конкурс хореографічних колективів «Мегаполіс» (м. Харків), обласний фестиваль «Поліський зорепад», VI Всеукраїнська виставка-фестиваль «Обдаровані діти України» та ін. Гідно представляли заклади освіти Ніжина творчі колективи та майстри декоративно-ужиткового мистецтва НБДЮ на Покровському ярмарку. Високу виконавську майстерність, сценічну культуру, різноплановий репертуар, розмаїття жанрів продемонстрували дитячі колективи закладу під час присвячених Року дитячої творчості в Україні концертних програм «Феєрія дитячої творчості», «Творча родина «Арабеск»», святі МДО «Юнь Ніжина» «Ми – майбутнє твоє, Україно!» та ін. В художньому відділі міського краєзнавчого музею з успіхом пройшли виставки гуртка «Фітодизайн», керівника гуртка «Творча майстерня» Хоменко Ю. В., роботи 8 колективів БДЮ взяли участь у виставці до творчого звіту Ніжина «Квітуй во славу України, талантів молодих перлина!»./Files/images/Співаночка Тітова М. І. Поліський зорепад призер.JPG

Ніжинський БДЮ – це платформа для дітей та юнацтва у набутті життєвої компетентності, самореалізації у творчості та розвитку успішної особистості в цілому. Досягнення БДЮ – це результат спільної роботи педагогів-позашкільників, дітей та їх батьків, що спирається на тісну співпрацю з органами місцевої влади, школами, вищими навчальними закладами, музеями, бібліотеками та громадськими організаціями. Доброю традицією міста є нагородження наших вихованців серед юних обдарувань, які прославляють Ніжин своїми досягненнями, під час міського святкування Дню захисту дітей. За численні перемоги у конкурсах та фестивалях всеукраїнського та міжнародного рівня 20 гуртківцям було надано пільгові путівки для оздоровлення у дитячих таборах «Артек», «Молода гвардія», «Космос», «Електронік», «Школа успіху» Фонду братів Кличко та ін..

Педагоги НБДЮ завжди поруч зі своїми вихованцями на шляху від чудового світу дитинства до світу дорослого життя. Ми прагнемо, щоб вони знаходили себе у творчості, яка б приносила чимало захоплюючих перемог, радість нам, гордість громаді, ставала однією з цеглинок майбутнього розквіту та багатства України.

Кiлькiсть переглядiв: 2349

Коментарi