• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Учнівське самоврядування

/Files/images/05824900.jpg

Ми – молодь України – надія майбуття,
Для нас відкритий шлях у сонячне життя!

МІСЬКА ЛІГА СТАРШОКЛАСНИКІВ

/Files/images/Лига_Старшеклассников.png

ХТО МИ?

Команда однодумців, орієнтованих на успіх.

Нас 17 сяючих, вдумливих, привітливих пар очей.

Ми цінуємо ініціативність і вміння працювати в команді на спільних результат.
Ми усвідомлюємо недостатність власних знань, умінь і навичок та необхідність постійно самовдосконалюватись.
Творчість, неординарний підхід до своєї роботи робить нашу команду унікальною.

МИ ПРАЦЮЄМО ПІД ГАСЛОМ:

Прийняв рішення – виконуй!

Доручив іншим - довіряй!

Довіряючи - перевіряй!

Перевіряючи – допомагай!

Допомагаючи – не підміняй!

МИ ПРАЦЮЄМО ЗА ПРИНЦИПОМ:

Кожну справу – творчо!

Радь!

Пропонуй!

Покажи перспективу зростання!

Нас об’єднує:

Прагнення зробити шкільне життя змістовним, радісним, цікавим, бажання діяти разом.

Що для нас найдорожче:

Особистість, свобода думки.

Що нам допомагає жити:

Гра, сюрприз, таємниця, вигадка, фантазія, те що ми вирішуємо і робимо самі.

Ми співпрацюємо:

З усіма, кому зрозумілі й небайдужі наші інтереси, справи, хто готовий допомогти нам.

/Files/images/парламент.jpgПеред кожним поколінням постає питання: яка вона ця сучасна молодь? Ще у сиву давнину філософ Сократ говорив про молодь так „Нинішні діти люблять розкіш, вони погано виховані, не поважають начальство, не шанують старших та надають перевагу не заняттям, а балаканині... Вони вже не встають, коли входять старші. Вони суперечать батькам, пліткують з однолітками, об’їдаються ласощами за обідом, сидять закинувши ногу на ногу, та знущаються над своїми вчителями.” Ці слова актуальні і понині.

„Наша молодь невихована, зухвала і з повною відсутністю будь-яких цінностей” – чуємо ми не раз. Але ж чи всі хлопці та дівчата однакові? Звичайно ні! Такого й бути не може. Не можна оцінювати всіх молодих людей як якусь єдину соціальну групу. Є багато прекрасної молоді, у руках якої майбутнє. Це молоді люди, які вливаються в процес суспільного життя свого міста, країни, які прагнуть щось творити, працювати і жити цікаво.
Ми такі різні, і водночас ми разом. Кожен підліток прагне до самореалізації. Дехто реалізується у спорті, дехто у мистецтві, хтось бере участь у шкільному самоврядуванні, хтось не зупиняється на досягнутому і йде далі. Але рівень самої реалізації залежить від самої людини, від її старань та прагнення бути кращим завтра, ніж сьогодні. Молодь прагне змінити майбутнє, щось творити і створювати.

/Files/images/DSCN0267.jpg Хто сказав що діти не вміють вирішувати складних справ? Хто вигадав, що політика лише для дорослих? Парламент, Президент,Комісії, створені з різних питань – далекі для нас поняття? Зовсім ні! Ми, діти, також поєднуємо їх із нашим життям, із шкільним. Сьогодні кожна школа нашого міста поступово перетворюється (а деякі то й вже перетворились) на маленькі республіки із своїми органами влади. І дозвольте зазначити, що діти просто в захопленні від цих ідей. Адже це так цікаво займати посаду Президента школи чи Міністра шкільних справ!

Органи влади створені також і на рівні міста. Яскравим прикладом молодіжної ініціативи, творчості, креативного мислення та діяльності є Ліга старшокласників Ніжина. Це група молодих, амбіційних хлопців та дівчат, які організовують дозвілля молоді та цілком тактично влилися в суспільне життя шкіл та міста. За п'ять років існування Ліга провела не один захід, реалізувала багато проектів (проект „Свій світ ми будуємо самі”, проект „Самоврядування очима дітей”, проект ”Ми за здоровий спосіб життя”, проект „Час дозвілля – класно і стильно ”, проект „ Корабель, де усі капітани”, проект „Добро починається з тебе ”).
Але своє головне завдання молоді люди вбачають у підвищенні ініціативності й соціальної активності учнівської молоді Ніжина та виховання патріотизму в громаді. Своєю діяльністю члени Ліги старшоклпсників хочуть подати молоді альтернативу негативній поведінці (алкоголю, тютюнопалінню, наркотикам, гральним автоматам, вандалізму, тощо). Бо, на жаль, не кожен підліток може пишатися стрімким розвитком свого особистісного росту. Деякі зупиняються перед труднощами, які трапляються їм на шляху їх вдосконалення. Дуже часто діяльність учнівського самоврядування має поверховий, декларативний характер. Дорослі не завжди залучають молодь до обговорення проблем суспільства, в якому вони живуть, неохоче питають думку дітей та молоді, перш ніж ухвалити те чи інше рішення, що безпосередньо стосується їх теперішнього чи майбутнього. В той же час і молодь не завжди сама виявляє ініціативу, не вірить в те, що висловлена думка буде розглянута та прийнята до уваги. Саме тому значна кількість дітей та молоді виключені з громадського життя. Часто сама молодь розглядається як джерело проблем, а не рівні партнери в процесі їх вирішення.
Саме вiд нашої суспільної свiдомостi залежить майбутнє України. Так, ми повинні накопичувати знання сьогодні за шкільними партами, дбаючи про своє майбутнє. Але це майбутнє нерозривно пов’язане з майбутнім нашої Батьківщини. Шкільне самоврядування безперечно залишатиметься потужним і необхідним для України механізмом і засобом всебічного вдосконалення юних особистостей, підготовки людини до майбутнього, людини, яка відповідає вимогам нового ХХІ століття.

Докладно про діяльність Ліги старшокласників м. Ніжина дізнавайтесь на сайті http://ligastarnizhyn.at.ua.

Кiлькiсть переглядiв: 1193

Коментарi